Medycyna i anglistyka - hity w Radomiu. Uniwertsytet Technologiczno - Humanistyczny rozpoczyna nowy rok akademicki

2022-09-29 17:39
uczelnia
Autor: pixabay

Numer jeden to kierunek lekarski, numer dwa anglistyka za nimi kierunki techniczne. Tak wybierali studenci rozpoczynający naukę na radomskiej uczelni publicznej. Rekrutacja trwa nadal. Do kiedy?

Tylko na medycynę przyjęto 140 osób a chętnych było o wiele więcej. Jak przyznaje prof. Dariusz Trześniowski, zainteresowanie radomską uczelnią publiczną rośnie. W połowie lipca o jedno miejsce obiegało się 16 osób. Bardzo dużą popularnością cieszyła się także anglistyka na Wydziale Filologiczno - Pedagogicznym oraz po kilku latach mniejszego zainteresowania znów wzrasta popularność kierunków technicznych. 

Tu listy studentów już są zamknięte, ale rekrutacja trwa wciąż na ponad 20 innych kierunkach. 

- Studia zaoczne rekrutują osoby pracujące, które decyzję o podjęciu nauki konsultują z pracodawcą . Dlatego nie możemy ich aż tak bardzo naciskać i pozostawiamy dłuższy termin naboru. Z kolei rekrutacja na studia dzienne, zwykle jest przedłużana do około  połowy października, oczywiście za wyjątkiem kierunków, które wcześniej zamykają listy przyjętych - wyjaśnia prof. Dariusz Trześniowski rzecznik Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego. Dodaje, że zainteresowanie studiowaniem na publicznej uczelni w Radomiu, systematycznie rośnie.  W ubiegłym roku przyjęto 1760 studentów, w tym roku na listach jest już ponad 1880 osób. Rekrutacja na na studia dzienne potrwa do 13 października, na zaoczne do 27.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE