"Mazowiecka Policja Ostrzega" - Nowa akcja funkcjonariuszy

2021-07-21 9:52
Materiał prasowy
Autor: Źrodło: mazowiecka.policja.gov.pl

Policjanci chcą uświadamiać ludzi na temat przestępstw finansowych. Więcej o tym w artykule.

Chcą uświadamiać i przypominać. Funkcjonariusze ruszają z akcją "Mazowiecka Policja ostrzega". Przez lato będą odwiedzać działkowiczów na ich posesjach i informować o zagrożeniach, a także sposobach działania oszustów finansowych:

Nasze działania podyktowane są wzrostem oszustw finansowych, szczególnie oszustw internetowych, a także na wnuczka czy policjanta. W ostatnim półroczu na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 1706 dokonanych przestępstw internetowych. Doszło również do 108 oszustw na wnuczka lub policjanta.

Powiedziała nam Sylwia Szewczyk z wydziału prewencji KWP w Radomiu. Łącznie poszkodowani w tego typu oszustwach stracili 11 mln złotych. Ważnym elementem akcji są również plakaty ostrzegawcze:

Zostaną zamieszczone na każdej tablicy wszystkich ROD na terenie garnizonu mazowieckiego. Ponadto na plakacie dzielnicowy wpisze swoje dane do kontaktu, w celu ułatwienia bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszem Policji w bieżących sprawach działkowiczów.

Czytamy na stronie mazowieckiej policji. Łącznie funkcjonariusze odwiedzą 166 rodzinnych ogródków działkowych na terenie Mazowsza.

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE