Liczba chorych do góry, liczba wolnych miejsc w szpitalach w dół

2021-03-24 16:13
łóżka szpitalne Radom
Autor: Wojciech Wójcikowski

Coraz mniej wolnych miejsc w Radomiu i regionie. Zapełnia się otwarty w sobotę szpital tymczasowy. Podobnie jest w innych lecznicach. W ciągu ostatniej doby stwierdzono ponad 400 zachorowań.

14- tyle łóżek wolnych było w południe w otwartym w sobotę szpitalu tymczasowym. Pełny jest także Radomski Szpital specjalistyczny w Radomiu. W drugim szpitalu na jednym szpitalu specjalistycznym jest pełne obłożenie.

- Obecnie na oddziale covidowym przy oddziale pulmonologii i pulmonologii onkologicznej zajętych jest 26 miejsc i 4 stanowiska respiratorowe. Nasz szpital ma problemy z relokacją pacjentów u których zostaje stwierdzone zakażenie COVID-19. Problemem jest brak wolnych miejsc w innych szpitalach dla pacjentów z COVID-19 - mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. 

Według danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w województwie zajętych jest 4253 z 5008 łóżek dla pacjentów z COVID-19, zajęte są też 444 z 494 respiratorów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE