Lekcja z policją w radomskiej szkole! Czego dowiedzieli się uczniowie?

2020-01-24 13:11
Szkoła
Autor: Canva.com

Taka lekcja powinna być obowiązkowa w każdej szkole! W Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu odbyła prelekcja z udziałem policji. Mundurowi dali młodzieży wiele wskazówek i omówiono najczęstsze zachowania, które mogą stać się powodem konfliktu z prawem. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl Radom

W Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu odbyła prelekcja dla uczniów klas pierwszych na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie poprowadziły z ramienia Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu przedstawicielki Wydziału Prewencji: mł. asp. Karolina Nowocin i mgr Małgorzata Dukała. Jak czytamy na stronie policji:

Szczególną uwagę zwrócono na przepisy Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Uczniowie zostali zapoznani z definicją osoby nieletniej, poznali pojęcie czynu karalnego i demoralizacji. Przestawione zostały również środki wychowawcze i środek poprawczy stosowany wobec nieletnich przez Sąd Rodzinny i Nieletnich, w przypadku przejawiania demoralizacji bądź popełnienia czynu karalnego.

Spotkanie z policją - czy to dobry pomysł?

Policjantów, strażaków czy ratowników medycznych zazwyczaj mogą spotkać uczniowie młodszych klas. Być może jest to jednak za wcześnie. Takie prelekcje są z pewnością dobrym sposobem na uświadamianie młodzieży. Jak zapewniają policjanci: Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań związanych z przedstawionym tematem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE