KORONAWIRUS: Epidemia przyczynia się do niskiego stanu grup krwi w RCKiK

2020-03-17 10:45
Brakuje krwi w RCKiK
Autor: Pixabay.com

Zapasy radomskiej stacji krwiodawstwa kurczą się w szybkim tempie. W związku z trwającą epidemią koronawirusa placówka musiała odwołać akcje wyjazdowe, które w znaczącym stopniu uzupełniały zapotrzebowanie. Wciąż jednak można oddawać krew.

Jeszcze w piątek w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, stan żadnej grupy nie był sklasyfikowany jako „bardzo niski”. Dziś brakuje krwi 0 RH -, B RH – oraz AB RH -. Niski jest również poziom grup A RH – i 0 RH +

Zanim pojawiła się sytuacja epidemiologiczna były zapasy krwi. Teraz ta sytuacja jest coraz trudniejsza, bo dawców jest jak na lekarstwo. Krew można oddawać cały czas w siedzibie RCKiK przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Placówka wprowadziła wiele obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Prosimy wszystkich, którzy nie przebywali w ciągu ostatnich 14 dni za granicą, są zdrowi i nie mieli kontaktu z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, o oddawanie krwi, bo tej jest naprawdę coraz mniej.

Apeluja Katrzyna Stanios z RCKik w Radomiu

Chętni by oddać krew będą przyjmowani bez osób towarzyszących. Chodzi o jak największe ograniczenie przebywających w stacji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE