Alpiniści zjechali na linach z dachu szpitala na Józefowie!

i

Autor: Kinga Tomaszewska

Jednorożce i Minionki myły okna w szpitalu na Józefowie!

2022-01-29 14:49

Nietypowe widowisko na dachu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu! Alpiniści w strojach postaci bajkowych... zjechali na linach, by umyć okna oddziałów dziecięcych.

Kilka pięter w dół, by sprawić radość dzieciom, a przy okazji pomóc. Ośmiu alpinistów przebranych za postaci z bajek zjechało na linach z dachu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu i... umyło okna.

Wszystko, by wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i sprawić radość małym pacjentom.

Akcja została zapoczątkowana w ubiegłym roku. Zarówno właśnie w zeszłym, jak i w tym roku miałem przyjemność wziąć w niej udział. Dla nas to jest ogromna frajda, ale też przede wszystkim dla dzieci i ich rodziców, bo często niestety szpital jest też ich domem - powiedział jeden z alpinistów, Krzysztof w przebraniu jednorożca.

Alpiniści dla WOŚP łącznie w tym roku odwiedzili ponad 40 szpitali w całej Polsce.

Gramy w tym roku z WOŚP w wystrzałowy sposób. Dla dzieci w pediatrii i chirurgii dziecięcej ośmiu wspaniałych alpinistów zjechało na linach i umyło okna. Był Minionek, Super-Man, dwa jednorożce, dwa tygryski. Cel bardzo szczytny - powiedziała rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, Karolina Gajewska.

Alpiniści w strojach bajkowych postaci zjechali na linach z dachu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE