Ile jest już procedur niebieskich kart?

2021-12-17 14:27
Zdjęcie poglądowe
Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Przed końcem tego roku liczba procedur zbliżyła się już do liczby z zeszłego roku. Więcej o tym w artykule.

Przemoc w rodzinie dalej jest problemem w naszym mieście. Od początku roku do listopada wszczęto ponad 570 procedur niebieskiej karty. To prawie tyle samo co w 2020, wtedy było ich 611. Chociaż jej celem jest pomoc dla osoby dotkniętej przemocą w domu, to niektórzy korzystają z niej jako karty przetargowej:

Zdarzają sytuacje takie, kiedy te karty są wykorzystywane do różnych konfliktów okołorozwodowych na zasadzie że mąż zakłada żonie i na odwrót, ponieważ uważają że założenie jej jest dowodem na przykład na to, że ktoś stosuje przemoc. I to jest bardzo błędne, ponieważ niebieska karta jest procedura która ma wpłynąć na zmianę postępowanie sprawcy, ale nikomu nie udowadnia winy.

Jednocześnie, jak poinformował nas Włodzimierz Wolski, spadła liczba procedur niebieskiej karty dotyczących przemocy wobec dzieci. Przypomnijmy, Zadaniem niebieskiej karty jest wpłynięcie na zmianę postępowania sprawcy i zapewnienie wsparcia dla ofiary przemocy w rodzinie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE