Frament Szydłowieckiej będzie nieprzejezdny. Drogowcy wezmą się za most [GALERIA]

2021-02-23 13:49 Jakub Białczak

Drogowcy planują zamknąć fragment ulicy Szydłowieckiej w Radomiu. Przypomnijmy, jej rozbudowa jest prawie na ukończeniu. Kierowcy mogą z niej korzystać w ramach warunkowego dojazdu do swoich posesji. Odbiory jeszcze się nie odbyły, Szydłowiecka jest formalnie placem budowy.

Zamknięty ma zostać most nad rzeką Mleczną. Okoliczni mieszkańcy nadal będą mogli korzystać z pozostałych fragmentów budowanej drogi wjeżdżając od Starokrakowskiej lub Kieleckiej. - Pamiętajmy, że prace w ciągu ulicy Szydłowieckiej wciąż trwają. Ta inwestycja nie została zakończona, nie doszło do jakichkolwiek odbiorów, więc mogą tam odbywać się wciąż roboty związane z tą inwestycją. Prace te idą zgodnie z założeniami oraz wszelkimi harmonogramami jakie zostały przedstawione w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji. Niebawem może być tak, że mimo iż ulica obecnie jest przejezdna, oczywiście jest to warunkowy dojazd do posesji, znów będzie zamknięta część tej drogi. Chodzi oczywiście o most w ulicy Szydłowieckiej. Muszą tam zostać wykonane odpowiednie prace. Całość tych prac powinna zakończyć się w połowie roku, dokładnie pod koniec czerwca roku bieżącego zatem, informuje Dawid Puton z MZDiK.

Jak dodaje Dawid Puton, pogoda jest brana pod uwagę podczas realizacji takich inwestycji i na dzisiaj nie ma obaw, że rozbudowa się opóźni. Na Szydłowieckiej pojawiły się już zatoki autobusowe, czy nowe oświetlenie LED. Koszt rozbudowy ulicy Szydłowieckiej to prawie 8 milionów złotych.​