Dzień Ratwonictwa Medycznego

2021-10-13 14:43
Dzień Ratwonictwa Medycznego
Autor: pixabay Dzień Ratwonictwa Medycznego

Są na pierwszej linii frontu, często na 24 godzinnych dyżurach, gotowi na każde wezwanie. Ratownicy medyczni przyznają, że ich praca wymaga często wielu poświęceń, ale są takie momenty, w których widzą, że to wszystko ma sens. 13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października w Polsce obchodzony jest  Dzień Ratownictwa Medycznego. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że tylko w ubiegłym roku ratownicy medyczni udzielili pomocy blisko 3 milionom poszkodowanym. - Jest to zawód, który wymaga ogromnych pokładów empatii – stwierdza Mariusz Wielocha, ratownik z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Przede wszystkim trzeba znaleźć w sobie odrobinę takich pokładów empatii i żeby nas to interesowało i żebyśmy wiedzieli, że chcemy być ratownikami medycznymi. Przede wszystkim praca ratownika to praca, która wymaga wielu wyrzeczeń.

Blisko 13 tysięcy polskich ratowników medycznych codziennie ratuje życie ludzkie.​

Ratownik medyczny wciąż musi podnosić swoje kompetencje, dodaje Wielocha.

W Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego szkolenia prowadzone są na bieżąco i nie możliwości, żeby nie przejść przez sito tych szkoleń. Nikt się na pewno nie wymiga, to jest obowiązkowe. To nam daje też poczucie bezpieczeństwa oraz ogromny komfort psychiczny w czasie pracy.

Święto zostało ustanowione w 2006 roku ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym. A my wszystkim ratownikom medycznym życzymy wszystkiego najlepszego.​