Dzień EDWARD w radomskim WORD [GALERIA, WIDEO]

2021-09-21 14:52

Dziś w radomskim WORD młodzież ze szkół ponadpodstawowych uczyła się na temat bezpieczeństwa na drodzę.

Uczyli się o bezpieczeństwie na drodze. W Radomskim WORD odbył się Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Młodzież dowidziała się m.in. Jak udzielać pierwszej pomocy i czego nie robić podczas jazdy autem. Dodatkowo przy pomocy symulatorów poznali na własnej skórze jak wygląda dachowanie i czołowe zderzenie:

Zorganizowaliśmy 5 paneli dla naszych uczniów szkół średnich. Mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce m.in. poruszali się naszymi pojazdami egzaminacyjnymi [...]. Wszyscy uśmiechnięci, na koniec dostali upominki, więc uważam że była to udana impreza i już możemy planować dzień EDWARD na przyszły rok.

Powiedział nam Marcin Ciężkowski, dyrektor radomskiego WORD-u. Zapytalismy uczniów czego dzisiaj się nauczyli:

- Nauczyłem się dzisiaj jazdy samochodem osobowym po łuku, nauczyłem się dobrze ustawiać fotel do jazdy i jak działają poszczególne światła w samochodzie.

- Uczyłem się o bezpieczeństwie na drogach, trochę przepisów.

- Warto jeździć wolny i być bardziej rozważnym.

Dzień EDWARD w radomskim WORD
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE