Dwie osoby uslyszały zarzuty w sprawie zabójstwa 39 latka na Glinicach

2021-11-22 11:02
Zarzuty za zabójstwo 39 latka
Autor: Pixabay.com

Zarzut zabójstwa usłyszał 24 latek, który w piątek śmiertelnie ugodził nożem 39 latka na ulicy Dąbrowskiego w Radomiu. Zarzut usłyszał też drugi z mężczyzn, który zacierał ślady.

Przypomnijmy do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem. 39 latek został śmiertelnie ugodzony nożem w szyję, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policja po dwóch godzinach od zgłoszenia zatrzymała w sprawie 5 osób- trzy kobiety i dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu wszyscy zostali przesłuchani przez prokuratora. W sumie zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn. Mówi prokurator Agnieszka Borkowska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Radomiu. 

Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła zarzut zabójstwa 24-latkowi, który w miniony piątek, 19 listopada na ul.Dąbrowskiego zabił 39-letniego mężczyznę. Pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. Chodziło o relację siostry pokrzywdzonego z 24 latkiem. W trakcie sprzeczki 24 latek  zadał pokrzywdzonemu cios nożem w szyję. Pokrzywdzony, mimo udzielonej pomocy medycznej, zmarł. Oskarżony przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie. Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie, a sąd ten wniosek uwzględnił . Drugi z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut utrudniania postępowania poprzez zacieranie śladów, mężczyzna też przyznał się do winy i  otrzymał dozór policji.

Również w piątek wieczorem do podobnego zdarzenia doszło w centrum Radomia na ul. Żeromskiego, gdzie 24-letni mężczyzna zaatakował nożem 35-latka raniąc go nożem w pośladek. Przechodnie udzielili pomocy mężczyźnie,który bez zagrożenia życia trafił do szpitala. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie, ale sąd go odrzucił.  Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu.

Obie sprawy nie mają ze sobą związku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE