Dwa radomskie stowarzyszenia zbierają laptopy dla wykluczonych cyfrowo uczniów

2021-04-09 16:06
BHP latpopy
Autor: fot. FB Stowarzyszenie Razem

Na co dzień zajmują się bezpieczeństwem w zakładach pracy- teraz rozdają laptopy za jeden uśmiech. Stowarzyszenia pracowników służby BHP i Stowarzyszenie Razem we współpracy ze studentami UTH zajmują się ​pozyskiwaniem laptopów i rozdawaniem ich uczniom, którzy potrzebują ich do nauki zdalnej. Wszystko w ramach akcji "Laptop za jeden uśmiech".

Ze względu na pandemię wszyscy uczniowie muszą uczyć się za pomocą internetu. Do nauki jest im potrzebny laptop. Nie wszystkie rodziny jednak stać by wszystkie dzieci mogły korzystać z komputera z dostępem do internetu. Z myślą o dzieciach wykluczonych cyfrowo Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP wspólnie ze stowarzyszaniem "Razem" i kołem naukowym "Niebezpieczni" Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego prowadzą zbiórkę laptopów dla uczniów.

- Chcieliśmy zorganizować te akcję z myślą o dzieciach, które są w trudnej sytuacji materialnej. Korzystają z telefonów i innych urządzeń, ale nie mają tych laptopów. Rozgłosiliśmy wśród służby BHP i pracodawców, że zbieramy takie laptopy sprawne, które mogą jeszcze służyć dzieciom w pracy zdalnej. One są przez nas zbierane, sprawdzane przez informatyków i rozdawane dzieciom. W tej chwili przygotowanych mamy około 40 komputerów, 22 już rozdaliśmy. Tylko dzisiaj rozdamy dwa czy trzy komputery. One są na bieżąco sprawdzane przez naszych informatyków, są sprawdzane czyszczone i wgrywany jest nowy program do nauki zdalnej- mówi Józef Witczak wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

I tak laptop trafił do dzieci Pani Magdaleny

- Mam trójkę dzieci, ale tylko jedno może korzystać z komputera. Zaś dwójka z nich musi korzystać z telefonu. To nie jest wygodne. Jeżeli chodzi o sprawdziany musieli wymieniać się telefonami. Jeśli chodzi o matematykę czy fizykę nie widac dobrze tych przykładów -mówiła naszemu reporterowi kobieta.

W ramach akcji studenci kierunku bezpieczeństwa i higieny pracy mają nagrać film jak bezpiecznie i z korzyścią dla zdrowia pracować na laptopach. Chodzi między innymi o odpowiednią ergonomię i przygotowanie miejsca pracy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE