"DrzewoStany" - Kozienicki Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy

2022-08-17 13:04
DrzewoStany
Autor: Źrodło: dkkozienice.pl

Tym razem w budynku Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach możemy oglądać prace malarskie Edyty Gałan. Więcej o tym w artykule.

Wiele drzew, łąk i pejzaży, a to wszystko na jednej wystawie. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na nową ekspozycję pod tytułem "Drzewostany". Prezentowane są na niej dzieła Edyty Gałan, artystki pochodzącej z okolic Zamościa. Malarka powróciła do swojej pasji około dwóch lat temu, a w swoich pracach przede wszystkim skupia się na tematyce drzew.

Moja miłość do drzew wzięła się zapewne z czasów, gdy będąc dzieckiem i nastolatką wiele czasu spędzałam na swoich ulubionych drzewach i na samotnych wędrówkach po okolicy - co robię zresztą do dziś. Drzewa są moim ulubionym tematem w moich obrazach i na fotografiach. Po prostu kocham drzewa, lubię na nie patrzeć, lubię ich słuchać i lubię je malować. Od kilku lat staram się aktywnie działać w ich ochronie. - Mówi autorka prac na wystawię, Edyta Gałan.

Wystawę można oglądać do 16 października w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Wstęp wolny.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE