prokuratura radom

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Dodatkowe zarzuty dla byłego prezesa miejskich spółek

2021-08-16 13:59

Są dodatkowe zarzuty korupcyjne dla Roberta R. byłego dyrektora Zakładu Usług Komunalnych i miejskiej spółki Rewitalizacja​. Prokurator zdecydował się uzupełnić akt oskarżenia o zarzuty dotyczące domagania się karnetów na mecze jednej z radomskich drużyn.

W połowie lipca radomska prokuratura postawiła Robertowi R. 6 zarzutów korupcyjnych. W ocenie prokuratury chodziło o przyjmowanie korzyści majątkowych za stanowiska i awanse w spółkach miejskich. Teraz w tej sprawie pojawiają się nowe informacje.

- Prokurator zdecydował o uzupełnieniu postanowienia o przedstawieniu zarzutów w zakresie dwóch czynów; dotyczą one przyjęcia od podległego pracownika przez dyrektora Zakładu Usług Komunalnych korzyści majątkowej w postaci karnetu na mecze radomskiej drużyny RKS Radomiak Radom na sezon 2018-2019 o wartości 150 złotych. Drugi zarzut dotyczy faktu, że Robert R. pełniąc w 2019 roku funkcję publiczną domagał się od podległego pracownika korzyści majątkowej w postaci dwóch karnetów na mecze piłkarskie RKS Radomiaka Radom o wartości 250 złotych każdy. Do wręczenia tej korzyści finansowej nie doszło z uwagi na to, że pracownik nie miała możliwości dostania karnetów - mówi Beata Galas rzecznik radomskiej prokuratury.

Za postawione zarzuty Robertowi R. grozi do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE