Depilacja laserowa w Radomiu: Sprawdź ofertę Salonu Kosmetyki Laserowej Elite

2021-11-01 5:31
 Depilacja laserowa w Radomiu: Sprawdź ofertę salonu Elite
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Depilacja laserowa w Radomiu: Sprawdź ofertę salonu Elite

Gładka skóra - o tym marzą wszystkie kobiety! Salon Kosmetyki Laserowej Elite w Radomiu oferuje depilację laserową Ligth Sheer Duet. Ten zabieg umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosków dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy oraz systemowi zasysania skóry Vacum.

Depilacja Laserowa w Radomiu - sprawdź ofertę Salonu Kosmetyki Laserowej Elite. Teraz pakiety na depilację do 40 proc. taniej!

Depilacja laserowa: Jak to działa?

Podstawą działania lasera jest niszczenie włosa za pomocą światła laserowego, które niszczy komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej jego regeneracji i odrastaniu. Najmocniejszy i najnowocześniejszy obecnie Ligth Sheer Duet umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosków dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy oraz systemowi zasysania skóry Vacum.

Depilacja laserowa: Czy to działa?

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy jednak dodać, że nie wszystkie rosną równocześnie. Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w odpowiedniej fazie.

Każdy włos przechodzi w ciągu swojego ,,życia'' przez tzw. 3 fazy wzrostu:

 1. Faza wzrostu (anagen) - faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie. Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
 2. Faza przejściowa (katagen) - faza uśpienia, w której włos przestaje rosnąć (ma różny okres trwania 3-8 tyg.), włos tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem, a macierzą mieszka włosowego. Następuje zatrzymanie procesów wzrastania zachodzących we włosie.
 3. Faza spoczynku (telogen) - faza, w której włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale już powoli wysuwa się i wypada. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos.

Depilacja laserowa: Ile zabiegów trzeba wykonać?

Żeby permanentnie pozbyć się niepożądanego owłosienia należy wykonać co najmniej cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednakże ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi.

Ilość włosów usuniętych na stałe jest równa ilości włosów, w których zniszczone zostały komórki macierzy. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 30-40% włosów (w zależności od miejsca depilacji), po 3-4 zabiegach - 95%. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze i niewidoczne.

Zanim skorzystasz z depilacji laserowej...

Postępowanie przed zabiegiem:

 • Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją. Specjalista ocena stan skóry i przeprowadzi wywiad. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową - jeżeli odczyn skóry jest prawidłowy zabieg można wykonać już po kilku minutach.
 • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona (najpóźniej wieczorem dnia poprzedzającego zabieg), umyta i niczym nie posmarowana.
 • W celu ogolenia można użyć krem depilujący lub zwykłą golarkę, natomiast nie należy stosować wosku, pęsety ani depilatora wyrywającego włosy, gdyż procedura zabiegu depilacji laserowej wymaga obecności włosa.
 • Wszelkie podrażnienia, zadrapania, wypryski muszą być zagojone - w przeciwnym razie mogą wystąpić okresowe przebarwienia.

Jak postępować po depilacji laserowej?

Postępowania po zabiegu depilacji laserowej :

 • Nie opalać się - bezwzględnie chronić skórę przed słońcem - minimum 2 tygodnie po zabieg
 • Stosować kremy z wysokimi filtrami UV (SPF 30 -100)
 • Pomiędzy zabiegami nie stosować substancji i leków przeciwwskazanych
 • Kosmetyki i leki złuszczające (peeling) - minimum 2 tygodnie po zabiegu
 • Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów. Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu.
 • Do ustąpienia podrażnienia nie korzystać z basenów oraz saun.
 • Kilka razy dziennie przez okres 2-3 dni stosować kremy o właściwościach łagodzących, kojących np. Alantan, Solcoseryl, Termcool lub Bepanten
 • Nie wyrywać włosów przez minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie) - dopuszczalna depilacja maszynka
 • Zabiegi należy powtarzać, co 4-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie czasu między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.

Kto nie może wykonać depilacji laserowej?

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

 •  Świeża opalenizna (minimum miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać się, korzystać z solarium oraz używać samoopalaczy)
 • Stosowanie światło uczulających kosmetyków, ziół (kremy i maści zawierające retinol, wit. A, isotretinoinę, kwasy owocowe, wit. C, dziurawiec, nagietek, herbatki odchudzające i inne) - odstawić na 1 miesiąc przed zabiegiem
 • Peeling i kremy złuszczające - przestać używać na ok. tydzień przed zabiegiem
 • Depilacja woskiem i pęsetą - przestać używać na miesiąc przed zabiegiem
 • Leki światło uczulające - niektóre antybiotyki, retinoidy
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Skłonność do powstawania bliznowców i przebarwień skóry
 • Bielactwo, łuszczyca i inne choroby skóry
 • Epilepsja (padaczka)
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Choroby autoimmunologiczne (RZS, toczeń rumieniowaty, sklerodermia).

Salon Kosmetyki Laserowej Elite w Radomiu

Depilację laserową Ligth Sheer Duet można wykonać w Salonie Kosmetyki Laserowej Elite. Całą ofertę znajdziesz >>TUTAJ<<.

Siedziba firmy znajduje się przy ul. Waryńskiego 9a . Kontakt telefoniczny: 48 363 20 47 lub 502 357 159.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE