Czy powtórzą sukces sprzed 4 lat? Hydrotruck w czwartek zagra o Suzuki Puchar Polski

2020-02-10 11:46
Robert Witka
Autor: Andrzej Romański/EBL Robert Witka

21 luty 2016 roku, tę datę zapamiętali wszyscy miłośnicy koszykówki w Radomiu. Wtedy Rosa Radom sięgnęła po krajowy puchar. Radomianie pokonali Stelmet Zielona Góra 74:64. Czy spadkobiercy tradycji Rosy są w stanie powtórzyć ten sukces?

Samo zakwalifikowanie się Hydrotrucku do czołowej siódemki uznawane jest w Radomiu za sukces. W ubiegłym roku ta sztuka radomianom się nie udała. Na inaugurację rozgrywek Suzuki Pucharu Polski drużyna Roberta Witki zagra z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem – Legią Warszawa. Stołeczna ekipa szoruje po dnie tabeli, a w turnieju pojawi się jako gospodarz.


Poza Hydrotruckiem i Legią w rozgrywkach o Suzuki Puchar Polski wystąpią: Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń, Start Lublin, Anwil Włocławek, Asseco Arka Gdynia i Trefl Sopot.


Ciekawie ułożył się kalendarz rozgrywek. W ubiegły piątek Legia i Hydrotruck spotkały się w meczu ligowym. Góra byli radomianie 79:76, przerywając tym samym serie 4 porażek z rzędu. Teraz legioniści będą mieli okazję do rewanżu we własnej hali, ale już w grze o krajowy puchar. Spotkanie tych dwóch drużyn otworzy rywalizację o to trofeum. Mecz w Hali Ursynów w czwartek, 13 lutego o 18.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE