Ceny za ciepło wzrosną - O ile?

2022-08-05 11:01
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Ceny za ogrzewanie wzrosną dla mieszkańców Radomia średnio o ok. 20%. Więcej o tym w artykule.

Będzie drożej za ogrzewanie domu. Jak zapowiada spółka RADPEC dostarczająca ciepło m.in. do budynków mieszkalnych w mieście, ceny wzrosną średnio o 20%. Szacunkowa zmiana kosztów w przypadku mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych to około 36 zł brutto. Oznacza to, że cena dla właścicieli takiego mieszkania wzrośnie ze 180,80 zł do 217,04 zł.

Jak informuje RADPEC w piśmie do mieszkańców, powodem większych cen za ogrzewanie jest trudna sytuacja gospodarcza i wysoka inflacja, która wpływa na wzrost cen usług, transportu i energii.

Powszechnie znanym problemem jest drastyczny wzrost cen węgla i trudności z jego dostępnością. Główny dostawca węgla - Polska Grupa Górnicza - ponad dwukrotnie podniósł cenę węgla dla naszego przedsiębiorstwa. Ponadto zmuszeni jesteśmy ponosić stale rosnące koszty za emisję dwutlenku węgla. - Czytamy w piśmie od spółki.

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy pod koniec lipca, a radomian będzie obowiązywać od 1 września.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE