jadłodajnia

i

Autor: źródło Caritas Radom

Bezdomni otrzymali paczki od radomskiej Caritas

2020-12-23 16:26

Choć ze względu na pandemię nie było tradycyjnego stołu i łamania się opłatkiem, to zrobiono wszystko by wesprzeć osoby w potrzebie. ​Dziś radomska Caritas wydawała paczki świąteczne dla osób samotnych i bezdomnych, które same nie dałyby rady przygotować wigilijnej wieczerzy.

Od wielu lat dla podopiecznych wigilia w jadłodajni Caritas była jedyną w jakiej uczestniczyli. Przychodzą tu osoby bezdomne, samotne czy chore. W tym roku nie było jednak tradycyjnej wigilii w stołówkach, a jedynie krótkie spotkanie przed siedzibą jadłodajni. Nie zabrakło jedynie kolędy- która przypominała o świętach.

- Już dawno podjęliśmy decyzję już jakiś czas temu, kiedy nastąpił wzrost zachorowań na COVID-19. Osoby, które do nas dziś przychodzą otrzymują paczkę żywnościową. Tam jest wiele produktów. Waga takiej paczki wynosi 20 kilogramów. Tam w tej paczce mamy oprócz oczywiście opłatka,  ryby, słodycze, kawa, sałatka jarzynowa. Nasza pomoc nie ogranicza się tylko do Radomia, gdzie paczki wydajemy w dwóch jadłodajniach, ale także w Starachowicach czy w powiecie koneckim.

Bezdomni i samotni byli wdzięczni za każda pomoc.

- Jeszcze nie wiem co jest w tych torbach, ale jestem wdzięczny za każde wsparcie. Ja życzę sobie, żeby ta pandemia się skończyła i takiego powrotu do normalnego życia, które kiedyś miałem. Ale jest tak jak jest - mówi Tadeusz, bezdomny od dwóch lat.

W tym roku Caritas przekazała potrzebującym blisko 15 ton żywności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE