Będzie brakująca ścieżka na Józefowie? Wpłynęły cztery oferty

2021-08-09 12:06
Pęknięta ścieżka rowerowa na ul. Aleksandrowicza
Autor: Wojciech Wójcikowski

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył oferty w przetargu na budowę ścieżki rowerowej na Józefowie. Chodzi o brakujący fragment od pętli autobusowej na ul. Aleksandrowicza do ul. Warszawskiej.

Cztery firmy chcą wybudować ścieżkę, ale oferty są za drogie. Chodzi o budowę brakującego fragmentu drogi dla rowerów od pętli autobusowej przy ulicy Aleksandrowicza do Warszawskiej.

Wszystkie cztery oferty jednak okazały się za drogie.

Na ten cel Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji miał przeznaczone 460 tysięcy złotych. Najtańsza oferta opiewała na ponad 542 tysiące złotych, a najdroższa na zawrotną kwotę ponad 840 tysięcy złotych - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Nie wiadomo jeszcze czy będziemy ogłaszali kolejny przetarg na tę inwestycję, czy może uda się znaleźć pieniądze i dołożyć taką kwotę, która brakuje do tego, aby ta ścieżka rowerowa powstała jak najszybciej.

Przypomnijmy - pierwszy etap ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Aleksandrowicza został wybudowany w ubiegłym roku. Jest to inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE