Będzi więcej łóżek w szpitalu w Kozienicach

2021-03-02 17:01 Wojtek Wójcikowski
szpital Kozienice
Autor: źródło FB Starostwo Powiatowe Kozienice

Będą dodatkowe miejsca dla pacjentów z COVID-19 w regionie radomskim. Wojewoda mazowiecki zdecydował o zwiększeniu bazy łóżkowej w lecznicy w Kozienicach. Łóżek dla chorych na COVID-19 brakuje między innymi w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który od ponad tygodnia jest szpitalem hybrydowym.

Zwiększenie liczby łóżek na południowym Mazowszu ma związek ze wzrostem zachorowań na COVID-19. Liczba miejsc w szpitalu w Kozienicach zostanie podwojona.

- Dla szpitala w Kozienicach wojewoda wydał decyzję o zwiększeniu liczby łóżek. Baza szpitala ma mieć łącznie 80 łóżek dla pacjentów z COVID-19 oraz 5 łóżek obserwacyjnych. Dyrekcja zapowiedziała, że będzie wdrażać decyzję sukcesywnie, od 3 marca szpital zadeklarował zabezpieczenie 55 łóżek, w tym 5 łóżek intensywnej terapii oraz 5 łóżek obserwacyjnych. Wszyscy zrządzający szpitalami w województwie mazowieckim w czasie kiedy były odmrażane łózka dla pacjentów z COVID-19 zostali poinformowani, że w przypadku kolejnej fali zachorowań na COVID-19 może nastąpić możliwość powrotu do większej liczby łóżek dla pacjentów z koronawirusem i nie należy likwidować stworzonej na ten cel infrastruktury- mówi Ewa Filipowicz rzecznik wojewody mazowieckiego.

Z kolei władze miasta po raz kolejny poinformowały, że w szpitalu nie ma już wolnych łóżek dla dorosłych pacjentów z COVID-19. Wolne łóżka są jedynie na oddziale pediatrii. Pacjenci są odsyłani do innych szpitali.