Będą potrzebne dodatkowe pieniądze na dokończenie hali [Wideo]

2020-03-04 15:38
hala
Autor: Wojciech Wójcikowski

Dokończenie budowy hali będzie droższe niż pierwotnie planowano. Nowy wykonawca złożył do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kosztorysy i chce dodatkowych pieniędzy. Na razie nie wiadomo o jaką sumę chodzi.

Przypomnijmy. W styczniu miasto podpisało umowę z nowym wykonawcą, który wszedł już na plac budowy. Po rozpoczęciu prac okazało się, że będą potrzebne dodatkowe prace. Chodzi między innymi o odwodnieniu terenu i melioracji, wymiany instalacji teletechnicznej. Dodatkowe kosztorysy trafiły już do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz trwa ich weryfikacja.

- Mam świadomość, że trzeba będzie zapłacić za dodatkowe prace- mówi prezydent Radosław Witkowski. - Pojawiają się kolejne wyliczenia wykonawcy prac przy ul. Struga. Nie będzie jednak tak, że wykonawca będzie zgłaszał nam kolejne roszczenia a my będziemy je uznawać. Wszystkie wnioski będą weryfikowane, poddawane ocenie prawnej i wtedy będziemy mogli powiedzieć, że koszty wzrosną. 

Budowie przy ul. Struga przyglądają się radomscy radni. Z dokumentami na bieżąco zapoznaje się komisja doraźna ds. budowy RCS. Jeden z jej członków Łukasz Podlewski, że  sprawa dodatkowych pieniędzy za prace może znaleźć swój finał w sądzie. Tak stało się w przypadku inwestycji przy rewitalizacji kamienicy Deskurów.

- Wykonawca wyliczy prace na kwotę X a MOSIR powie, że te pieniądze są za duże - to sprawa może mieć swój finał w sądzie. Miasto jest już w sporze sądowym z tą samą firmą w sprawie przebudowy kamienicy Deskurów. - mówi radny Łukasz Podlewski. - Zastanawiam się, czy w trakcie trwania procesu będą prowadzone prace. 

Budowa Radomskiego Centrum Sportu pochłonęła już 92 miliony złotych, a umowa z  nowym wykonawcą opiewa na 80 mln zł.

Budowa hali w Radomiu ciągnie się już od ponad 2 lat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE