Radom

i

Autor: Google Street View

Będą nowe mieszkania w Radomiu - Jeden z budynków będzie miał 14 pięter

2020-03-12 12:48

Radni przyjęli na ostatniej sesji uchwały na podstawie specustawy mieszkaniowej, które umożliwiają wybudowanie dwóch nowych inwestycji na terenie miasta.

Pierwsza pojawi się przy ul. Malczewskiego. Będzie to 14-piętrowy budynek z podziemnymi garażami i częścią usługową. Druga inwestycja znajdzie się przy ul. Dzierzkowskiej, gdzie powstanie sześć 9-piętrowców. Dwa z nich mają zostać wyznaczone pod wynajem. Jak mówi Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent miasta, to dobra decyzja.

Bardzo cieszę się z decyzji radnych, ponieważ w Radomiu mamy dużo przestrzeni do budowy nowych mieszkań, a jeżeli chodzi o statystyki to jesteśmy w szarym ogonie miast na prawach powiatu.

W uchwałach dotyczących inwestycji określono że przy ul. Malczewskiego pojawi się ponad 140 mieszkań, a przy ul. Dzierzkowskiej co najmniej 350. W obu miejscach maja również pojawić się place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE