ABCpracy z kamerą- trwają warsztaty filmowe w ramach fesitwalu "Kameralne Lato"

2022-07-06 14:00
Kameralne lato
Autor: źródło FB Kameralne Lato zdjęcie ilustracyjne

Stworzenie filmu- od napisania scenariusza do montażu. To cel jaki stawiają sobie uczestnicy warsztatów podczas festiwalu Kameralne Lato. Nad etiudami pracują dwie odrębne grupy młodych ludzi. Nasz reporter spytał uczestników o ich pierwsze wrażenia z pierwszych dni

Dla wielu młodych ludzie festiwal "Kameralne Lato" to okazja do zetknięcia się z profesjonalnym sprzętem oraz osobami, które mają już doświadczenie na polu filmowym. Swoich umiejętności nabywają w Pracowni Nowych Mediów działającej przy radomskim Amfiteatrze.

- Ja jestem na warsztatach ABC z kamerą. Jestem tam operatorem kamery i jestem też w sekcji dziennikarskiej. Nauczyłem się wiele, jeżeli chodzi o ustawienie światła. Mamy dostęp do nowoczesnego sprzętu. Mamy możliwość eksperymentować, sprawdzać różne możliwości. Fajne jest to, że widzimy ten sprzęt pierwszy raz i możemy go od razu wypróbować. Potem łatwiej będzie nam obsługiwać sprzęt, który sami posiadamy. Byłem już na jednych warsztatach, a te polecili mi znajomi z Ukrainy żebym tu przyjechał- mówi Tymoteusz Matys uczestnik warsztatów.

Od scenariusza do montażu

Wszystkie umiejętności młodzi ludzie od razu mogą wykorzystać podczas tworzenia krótkich etiud filmowych. Dotyczyć będą zagadnień profilaktycznych oraz szeroko rozumianej wolności. Na przygotowanie materiałów jest tylko tydzień.

- Na warsztatach jest 24 osoby i jesteśmy podzieleni na grupy: scenopisarską, operatorską, aktorską i dziennikarką. Mamy wspólny projekt i wymieniamy się pomysłami. Trwa burza mózgów i staramy się razem stworzyć spot filmowy. Dyskusje są pasjonujące. Przyjechali tutaj naprawdę osoby zainteresowane tematem, więc się rozumiemy - mówi Kamil Kulczycki, uczestnik warsztatów.

Równolegle do warsztatów w ramach Kameralnego Lata odbywają się pokazy filmowe, w trakcie których jury ocenia nadesłane filmy. W tym roku są aż trzy konkursy- filmów odrzutowych HYDE PARK, ogólnopolski i międzynarodowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE