400 beczek z odpadami w gminie Wolanów

2021-03-17 12:18
beczki w Wolanowie
Autor: fot. WIOŚ WARSZAWA

Kolejne nielegalne składowisko odpadów na południowym Mazowszu. 400 beczek z odpadami garbarskimi odkryto w Strzałkowie w gminie Wolanów. Informacja trafiła już do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, które badało zawartość beczek.

Działkę na której znajdują się beczki wizytowali pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Wcześniej podobne znalezisko odkryto w powiecie piaseczyńskim, białobrzeskim czy Borkowicach.

Podobne znalezisko wykryto w powiatach piaseczyńskim, białobrzeskim i w Borkowicach.

- Pracownicy WIOŚ dokonali wizytacji działki razem z przedstawicielami policji i przedstawicielami gminy Wolanów. W toku oględzin ustalono, że na działce jest 400 beczek o pojemności od 80 do 120 litrów zawierających najprawdopodobniej odpady garbarskie. Tutaj warto podkreślić, że beczki były szczelne, nie wykryliśmy żadnego wycieku substancji do gruntu. Z tego wynika, że te odpady nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia. Ponadto, w budynku znajdującym się na terenie działki ujawniono odpady w postaci tekstyliów i tworzyw sztucznych oraz w kilku miejscach odpady z gruzu betonowego i ceramiki. Czynności wyjaśniające są w toku. Zmierzają one do tego, by znaleźć posiadacza tych beczek. Dużo zależy od gminy Wolanów. Wójt gminy może wydać decyzję nakazującą usunięcie odpadów- mówi Milena Nowakowska rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE