HydroTruck - Stelmet

Autor: Jakub Białczak

22. kolejka EBL: HydroTruck gorszy od Stelmetu Enea [WIDEO, AUDIO]

2020-03-04 20:55

Radomianie ulegli zielonogórzanom 74:86 (17:22 | 18:18 | 17:21 | 22:25), jednak zostawili po sobie dobre wrażenie.

W pierwszej połowie spotkania gospodarze dotrzymywali kroku Stelmetowi. Ta część meczu skończyła się wynikiem 35:40. W trzeciej kwarcie goście uzyskali większą przewagę, by w ostatniej odsłonie kontrolować już przebieg gry i dowieźć korzystny wynik do końca. Tym razem trójki lepiej rzucali goście. 45.8 procent celnych rzutów, wobec 28.8 podopiecznych Roberta Witki.

Robert Witka, trener HydroTruck Radom po meczu ze Stelmetem 74:86

Najlepszym graczem HydroTrucku był Rod Camphor, który zdobył 25 punktów i zaliczył 8 asyst i 3 zbiórki. Wśród gości to Tony Meier z 17 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami.

"Truckersów" czeka trudny bój o czołową ósemkę. W piątek 13 marca radomianie zagrają z mistrzem Polski - Anwilem Włocławek. Początek meczu o 17:30 w hali przy Narutowicza.