2 lata więzenia dla byłego dyrektora ZUK. Miał przyjmować korzyści majątkowe.

2022-06-10 14:34
temida
Autor: Wojciech Wójcikowski

W zamiana za przyjęcie do pracy, awanse i premie miał domagać się korzyści finansowych w postaci telefonów komórkowych. Jest wyrok dwóch lat więzienie w sprawie Roberta R. byłego dyrektora Zakładu Usług Komunalnych.

Śledczy postawili byłemu już dyrektorowi dwóch miejskich spółek w sumie 8 zarzutów.Sąd uznał, że Robert R. jest winny sześciu z nich.

- 6 zarzutów dotyczyły przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej, w postaci telefonów komórkowych. To były poszczególne czyny, ponieważ do były poszczególne zdarzenia. Za te 6 czynów została wymierzona kara dwóch lat więzienia i 200 stawek dzienny grzywny. Sąd orzekł wobec oskarżonego 7 lat zakazu pełnienia funkcji rządowych, samorządowych i spółkach skarbu państwa. Orzekł także przepadek telefonów komórkowych i korzyści majątkowych - mówi Arkadiusz Guza rzecznik sądu okręgowego w Radomiu.

Wyrok nie jest prawomocny. Strony mają możliwość wniesienia apelacji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE