2 kilogramy śnietych ryb w radomskiej Leśniczówce. Sprawą zajmuje się policja.

2022-08-19 14:05
leśniczówka
Autor: Wojciech Wójcikowski

Dwa kilogramy śniętych ryb wyłowiono z oczka wodnego w Parku Leśniczówka w Radomiu. Sprawą zajmie się policja bo jak wszystko na to wskazuje ktoś specjalnie zatkał dopływ i odpływ ze zbiornika.

Śnięte ryby w oczku wodnym znaleziono wczoraj. Sprawą zajmowały się różne służby w tym Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Sprawa trafiła do Wodociągów Miejskich.

- Wiadomo, że nie doszło do skażenia wody. Jednak ustalono, że odpływ i dopływ do oczka został zatkany w nienaturalny sposób. Spowodowało to wzrost temperatury i brak tlenu. Wodociągi zostały zobowiązane do oczyszczenia tych zatorów. W wyniku tej przyduchy i zrostu temperatury wyłowiono dwa kilogramy śniętych ryb. Sytuacja jest opanowana nie ma innych przypadków w Potoku Północnym. Zatamowanie odpływów nie zostało zrobione w sposób naturalny, jednak ktoś tutaj działał umyślnie. Sprawą zajmuję się policja- mówi Michał Zdybiewski rzecznik Wodociągów Miejskich w Radomiu.

To nie jedyny przypadek w Radomiu, kiedy w parkach w wodzie znajdowane są martwe zwierzęta. W ubiegłym tygodniu w Parku Stary Ogród znaleziono kilkanaście martwych kaczek. Jak informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii ptaki nie były zarażone żadną chorobą zakaźną. W tym przypadku doszło do zatrucia pokarmowego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE