Wszystkich Świętych 2021 na przemyskich drogach! Zmiany w organizacji ruchu

2021-10-27 14:05
Wszystkich Świętych 2021 na przemyskich drogach! Zmiany w organizacji ruchu
Autor: KMP Przemyśl

W związku z dniem Wszystkich Świętych, już od piątku, rozpoczną się policyjne działania "Wszystkich Świętych 2021". Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, czuwać będą policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy innych służb. Pamiętajmy, że w tym okresie obowiązywać będą tymczasowe zmiany organizacji ruchu w rejonach cmentarzy.

Policyjna akcja „Wszystkich Świętych 2021” rozpocznie się 29 października i potrwają do wtorku 2 listopada. Od soboty, 30 października, kierowcy muszą stosować się do zmiany organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarza głównego w Przemyślu. Policja apeluje! W związku z nasileniem ruchu w okolicy cmentarzy należy wzmóc swoją czujność i rozwagę w trakcie podróży. Szczególnie powinniśmy być wyczuleni na osoby poruszające się pieszo, którym przypominamy o używaniu elementów odblaskowych. Zadbajmy, aby najmłodsi pasażerowie przewożeni byli w bezpieczny sposób. Zmiany w organizacja ruchu poniżej!

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: Kierowca Mustanga wjechał w betonowy przepust

Wszystkich Świętych 2021 na przemyskich drogach! Zmiany w ruchu

Zmiany dotyczą ulicy Słowackiego, gdzie od skrzyżowania z ulicą Przemysławą do wjazdu na PGK, oznakowany zostanie parking po prawej stronie z możliwością parkowania równoległego do krawędzi jezdni.

Na ulicy Przemysłowej, od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Hubala, będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania się, zaś na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hubala do skrzyżowania z ulicą Grochowską wyznaczony zostanie ruch jednokierunkowy oraz będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej stronie, a po prawej stronie zostanie wyznaczony parking. Na ulicy Grochowskiej, od skrzyżowania z ulicą Przemysławą do skrzyżowania z ulicą Hubala, zmiana organizacji ruchu będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego oraz obustronnym zakazie zatrzymywania się.

Najistotniejsze ograniczenie będzie dotyczyło odcinka ulicy Przemysłowej, od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Grochowską, gdzie 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz ruchu, od godziny 10 do godziny 18. Ograniczenia te nie będą dotyczyć mieszkańców, autobusów MZK oraz służb porządkowych. W dniu Wszystkich Świętych planowana jest także zmiana organizacji ruchu przy drugiej przemyskiej nekropolii. Nieprzejezdny, za wyjątkiem autobusów MZK, będzie fragment przyległej do cmentarza ulicy Bolesława Śmiałego, na odcinku od zlokalizowanego tam parkingu do ulicy Drzymały. Zmiany te będą sygnalizowały stosowne tablice informacyjne.

Zmiany organizacji ruchu przewidziane są także przy cmentarzu w miejscowości Dubiecko. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na ulicy Cmentarnej, Wałowej oraz na ulicy Ogrodowej. W miejscowościach Krzywcza i Babice, cmentarze usytuowane są przy drodze wojewódzkiej nr 884, gdzie dopuszcza się możliwość parkowania samochodów. W związku z tym mogą tam wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów oraz pieszych. Nad bezpieczeństwem, będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe OSP.

W pozostałych miejscowościach powiatu przemyskiego, w przeważającej większości, cmentarze znajdują się przy drogach gminnych i powiatowych. Służby nie przewidują zmian organizacji ruchu, a także większych utrudnień dla poruszających się tymi drogami.

Przerażeni rodzice trzymali 3-latkę na rękach. Była nieprzytomna i traciła oddech
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE