Wojna na Ukrainie: Tysiące osób z całej Polski na przejściu granicznym w Medyce. Przyjechali po bliskich

2022-02-25 9:13
Medyka: Tysiące osób z całej Polski na przejściu granicznym. Przyjechali po bliskich
Autor: PAP/Darek Delmanowicz

Tysiące osób z całej Polski przyjechało w piątek na przejście graniczne z Ukrainą w Medyce na Podkarpaciu, żeby odebrać swoich bliskich i znajomych, którzy uciekają przed wojną. Czekają na nich całe rodziny, przede wszystkim kobiety z małymi dziećmi. Wczoraj w godzinach popołudniowych do Przemysła przyjechał pociąg z ponad 600 Ukraińcami.

Wokół przejścia granicznego oraz w całej miejscowości zaparkowane są tysiące samochodów z rejestracjami z całej Polski. Jak powiedziały PAP osoby, które w nich czekają, przejechali po znajomych, którzy uciekają przed wojną. Na samym przejściu widać dużo ludzi, to przede wszystkim kobiety z małymi dziećmi. Rozdawana jest im ciepła kawa, niektórzy wsiadają do autobusu podstawionego przez straż pożarną, który zawiezie ich do punktu recepcyjnego, który działa w pobliskiej hali sportowej. Od wczoraj na przejściu w Medyce gromadziło się wiele osób. Obywatele Ukrainy, którzy dotarli do granicy czekali na wpuszczenie do Polski.

Do Przemyśla przyjechał pociąg z uchodźcami

Wczoraj przed godziną 17.00 do Przemyśla przyjechał pociąg z pierwszymi uchodźcami. Pociągiem relacji Kijów-Przemyśl przyjechało 660 osób. Jak relacjonowała nasza reporterka, z pociągu byli wypuszczani w asyście strażników granicznych, którzy przeprowadzili odprawę. - Było widać, że funkcjonariusze naprawdę troszczą się o te osoby - mówiła reporterka.

 

Uchodźcy w Przemyślu

Do Przemyśla przyjechały rodziny z dziećmi, ale także wielu studentów, którzy w Ukrainie zostawili swoich bliskich. - Słyszałam dźwięk wybuchających bomb. To przerażające. Nigdy w życiu czegoś takiego nie przeżyłam. Najbardziej mnie jednak przeraża to, że w Kijowie została moja rodzina. Ta świadomość, że oni tam są nie daje mi żyć - powiedziała studentka z Kijowa

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE