Wkrótce premiera nowej gry mobilnej w Przemyślu [FOTO, AUDIO]

2021-09-21 15:04
Warsztaty z tworzenia gry mobilnej w Przemyskiej Bibliotece Publicznej
Autor: Anna Cichy

Czy będzie to przemyska, mobilna wersja „Balladyny”? Twórcy gry nie zdradzają na razie tajemnicy. Wiemy na pewno, że gra miejska poprowadzi po malowniczych zakątkach Przemyśla, a jej kanwą jest słynny utwór Słowackiego.

Sprawcą całego zamieszania jest Przemyska Biblioteka Publiczna, gdzie 5 października rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Książki „Między pokoleniami”. Impreza potrwa do 9 października i będzie obejmować m.in. spotkania autorskie ze znakomitymi pisarzami tworzącymi dla dzieci i dorosłych.

Jednym z punktów programu festiwalu będzie premiera gry mobilnej na telefon, którą stworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu pod czujnym okiem Katarzyny Bednarz – Soi, opiekuna z biblioteki i Aliny Łysak, trenera Good Games, marki firmy Godd Books, i pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, dla której regularnie projektuje mobilne gry miejskie. Alina Łysak jest autorką m.in. gier: „Mock – przeszłość powraca” na podstawie książki Marka Krajewskiego, „Tajemnica biblioteki” na podstawie książki Martina Widmarka, „Maliny Balladyny” – z okazji Narodowego Czytania 2020 czy „Na zdrowie” – gry kanapowej wspierającej zdrowy tryb życia.

Co to będzie za gra?

Dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej fińskiej platformy ActionTrack, do zagrania wystarczy smatrfon. Grę będzie można bezpłatnie pobrać na swój telefon i do końca roku będzie można odbyć niezwykłą trasę gry poznając przy okazji nieznane do tej pory zakamarki Przemyśla, na podstawie tekstu „Balladyny”.

- Premiera gry jest zaplanowana na 5 października, ale po tej dacie każdy będzie mógł z naszej strony internetowej zeskanować kod i przejść trasę gry. Będą wyznaczone punkty, gdzie trzeba będzie rozwiązać konkretne zadania, żeby przejść do następnego etapu. - powiedziała nam Katarzyna Bednarz – Soja, koordynatorka projektu.

POSŁUCHAJ O SZCZEGÓŁACH!

O grze mobilnej PBP i warsztatach z jej tworzenia mówi Katarzyna Bednarz - Soja:

Będzie to kolejna ciekawa atrakcja turystyczna Przemyśla

Podczas warsztatów w MEDIATECE Przemyskiej Biblioteki Publicznej dało się zauważyć, że przemyska młodzież nie traciła czasu. Podzielili między siebie zadania. Część grupy była odpowiedzialna za stworzenie scenariusza, inni tworzyli grafikę, a jeszcze inni wymyślali zadania i zajmowali się programowaniem.

- Gra na pewno będzie ciekawa! Nie zabraknie elementów z „Balladyny”, ale też spodziewajcie się historii Przemyśla i matematyki! „Balladyna” jest nieco staroświecka, ale my na jej podstawie zrobiliśmy fajną, nowoczesną grę! - powiedzieli RADIU ESKA Emilka i Tomek, uczestnicy warsztatów, uczniowie Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. - Zachęcamy serdecznie do zagrania w naszą grę, bo na pewno będzie to fajna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku!

Premiera gry już 5 października w MEDIATECE Przemyskiej Biblioteki Publicznej!

Przemyskie dzieciaki w projekcie BRAVE KIDS 2021 we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE