W Przemyślu powstanie kompleks basenów. Koszt to około 75 mln zł

i

Autor: Fot. Wojciech Bakun/FB

W Przemyślu powstanie kompleks basenów. Koszt to około 75 mln zł

2023-03-15 9:54

W Przemyślu na Podkarpaciu powstanie kompleks basenów. Przetarg na zaprojektowanie i budowę inwestycji został już ogłoszony. Samorząd czeka na oferty do 7 kwietnia br. Szacowany koszt inwestycji to ok. 75 mln zł.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun poinformował, że przetarg obejmuje budowę zespołu basenów wewnętrznych i zewnętrznych, w tym 10-torowego basenu wewnętrznego z ruchomym dnem. Powstaną też m.in. basen do aqua aerobiku, brodzik dla dzieci i strefa saun. Przetarg ogłoszony został w procedurze zaprojektuj-wybuduj, zgodnie z przygotowanym programem funkcjonalno-użytkowym. Jak podkreślił prezydent Przemyśla, projekt uwzględnia sugestie zgłaszane przez mieszkańców na etapie konsultacji i sugestie radnych miejskich.

- Przede wszystkim projekt uwzględnia zapotrzebowanie na taki kompleks dla Przemyśla i regionu. Jednym słowem kompleks basenów ma być skrojony na potrzeby mieszkańców miasta i okolic, a także dla osób odwiedzających miasto – podkreślił Bakun.

Trwa czekanie na oferty

Samorząd czeka na oferty do 7 kwietnia br. Po tym terminie oferty, które wpłyną będą weryfikowane m.in. pod kątek tego, czy mieszczą się w zaplanowanym przez samorząd budżecie. Miasto chce przeznaczyć na ten cel ok. 75 mln zł, z tej kwoty 30 mln zł to dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Kompleks basenów ma powstać przy ul. Sanockiej.

Tak Przemyśl cieszył się z 10 milionów zebranych dla Frania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE