W Orłach pijany nastolatek uciekał przed policją na rowerze

2022-06-14 15:40
policja
Autor: JS

Przemyscy policjanci zatrzymali 16-latka, który na widok radiowozu zaczął uciekać rowerem. Mundurowym udało się zatrzymać nastolatka. Jak się okazało przyczyną takiego zachowania był alkohol, ponieważ 16-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2 promile.

W sobotę, w trakcie patrolowania miejscowości Orły, uwagę policjantów zwrócił rowerzysta. Mimo że była noc, mężczyzna jechał nieoświetlonym rowerem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. - Nastolatek zignorował wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim, a po chwili było już wiadome, czym było spowodowało takie zachowanie – informuje policja.

Groźny wypadek na S7. Rozpędzone auto wjechało w nieoznakowany radiowóz

Nastolatek był pijany

Policjanci wyczuli od nastolatka alkohol, a wynik badania stanu trzeźwości był jednoznaczny - 16-latek jechał rowerem mając blisko 2 promile w organizmie.

- Po wykonaniu niezbędnych czynności, nieletni mieszkaniec powiatu przemyskiego został przekazany pod opiekę opiekuna prawnego. Niebawem jego sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego – czytamy na stronie przemyskiej policji.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE