W Korczowej strażnicy zatrzymali kradzione auto. Kierowca zapewniał, że je kupił na Ukrainie

2022-08-08 14:43
W Korczowej strażnicy zatrzymali kradzione auto. Kierowca zapewniał, że je kupił na Ukrainie
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Skradziony w Niemczech samochód – hybrydową toyotę, o wartości 100 tys. zł zatrzymali na przejściu granicznym w Korczowej (Podkarpackie) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Autem podróżował obywatel Ukrainy.

Do zdarzenia doszło w sobotę podczas kontroli samochodów wyjeżdżających na Ukrainę przez drogowe przejście graniczne w Korczowej. - Do odprawy zgłosił się 41-letni obywatel Ukrainy kierujący toyotę C-HR hybrid na ukraińskich numerach rejestracyjnych – przekazał ppor. Zakielarz. Strażnicy graniczni w czasie weryfikacji legalności pochodzenia auta ustalili, że od grudnia 2019 roku jest ono w zainteresowaniu niemieckich służb w związku ze zgłoszoną kradzieżą.

Tego się nie spodziewali. Policjanci polowali na pieszych i rowerzystów z drona!

Kierowca zapewniał, że auto kupił

- Kierujący był kompletnie zaskoczony sytuacją twierdząc, że auto kupił legalnie na terytorium swojego kraju – dodał rzecznik BiOSG.

Pojazd o szacunkowej wartości 100 tys. złotych oraz kierowca zostali przekazani policji z Radymna, która prowadzi dalsze postępowanie w sprawie. Ppor. Zakielarz podał, że od początku 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali samodzielnie lub przy współpracy z innymi służbami ponad 80 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość to prawie 5,8 mln złotych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE