Ujawniono ponad tysiąc paczek papierosów. Przewożone były w dwóch tirach

2022-08-04 11:55

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad tysiąca paczek papierosów. Kontrabandę w transporcie desek i sklejki przewozili dwaj kierowcy ciężarówek. Papierosy schowali w konstrukcji pojazdów.

Funkcjonariusze KAS i SG z Korczowej skierowali do kontroli dwa samochody ciężarowe wjeżdżające do Polski. Ich kierowcy przewozili towar w postaci desek oraz sklejki meblowej. Pojazdy zostały prześwietlone urządzeniem RTG. Dzięki temu funkcjonariusze dotarli do miejsc ukrycia nielegalnego towaru.

- Okazało się, że poza zgłoszonymi do odprawy deskami i sklejką, w skrytkach konstrukcyjnych pojazdów znajduje się nielegalny towar. Z profili dachowych obydwu pojazdów funkcjonariusze wyjęli łącznie 1040 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – informuje Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Papierosy zostały zatrzymane. Na poczet kary grożących kierowcom zabezpieczono 20 tys. złotych.  

Tour de Pologne PRZEMYŚL

Skanery na podkarpackich przejściach

-  Stacjonarny skaner w Korczowej jest jednym z czterech  wielkogabarytowych  urządzeń RTG wykorzystywanych przez funkcjonariuszy podkarpackiej KAS Z podobnych urządzeń funkcjonariusze korzystają na drogowym przejściu granicznym w Medyce, kolejowym przejściu granicznym w Przemyśl- Medyka, a od niedawna także na przejściu granicznym w Budomierzu - opisuje Edyta Chabowska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE