Tragiczny pożar w Lubaczowie. Nie żyje mężczyzna

2022-08-01 9:01
Pożar - Zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały zabrane do szpitala. To skutki pożaru, który wybuchł w mieszkaniu w bloku wielorodzinnym przy ul. Krasińskiego w Lubaczowie.

- Informację o pożarze otrzymaliśmy w niedzielę przed godz. 20. W momencie przyjazdu strażaków ogniem było objęte całe mieszaninie na trzecim piętrze. Ogień wydostawał się już przez okno - brygadier Marcin Betleja - rzecznik podkarpackich strażaków.

Co więcej, ze względu na duże zadymienie klatki schodowej, dziesięcioro mieszkańców nie mogło się ewakuować, musieli im pomóc strażacy. Dwie osoby, z podejrzeniem zatrucia dymami, zostały zabrane do szpitala.

Po ugaszeniu pożaru strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny

- Po ugaszeniu ognia, strażacy znaleźli w mieszkaniu ciało mężczyzny. Przyczyna pojawienia się ognia nie jest znana – dodaje strażak.

Ogień gasiło 6 zastępów straży pożarnej z powiatu lubaczowskiego.

Potężny pożar na warszawskim Kamionku. Ogień strawił kamienice na ul. Mińskiej

Ponad 1000 pożarów na Podkarpaciu

W tym roku strażacy na Podkarpaciu wyjechali do ponad 1000 pożarów w domach i mieszkaniach. 10 osób zginęło, a 50 z oparzeniami lub objawami zatrucia dymami trafiło do szpitali.

- Najczęstszymi przyczynami tego typu pożarów są: zaproszenie ognia, nieszczelne bądź zabrudzone sadzami przewody kominowe, niesprawne urządzenia grzewcze – wymienia bryg. Marcin Betleja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE