To już pewne. W Przemyślu powstanie fabryka mebli

2020-06-22 13:26
konfa benix
Autor: Anna Cichy

19 czerwca w przemyskim magistracie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Bernarda Kaczorowskiego, prezesa firmy Benix – Style Furniture, który oficjalnie potwierdził wcześniejsze plany jego firmy związane z Przemyślem.


Firma Benix to jeden z wiodących w Polsce producentów mebli tapicerowanych. Pomysł ściągnięcia tej wielkopolskiej firmy do Przemyśla narodził się jeszcze w zeszłym roku. Odpowiada za niego radna Monika Jaworska, z klubu Wspólnie dla Przemyśla, a także przemyski przedsiębiorca Tomasz Szybiak. W grudniu władze naszego miasta rozpoczęły rozmowy z biznesmenami, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Benix zdecydował się na początek ruszyć w Przemyślu z niewielką szwalnią, która zatrudniałaby około 100 osób. Szwalnia miała wystartować w marcu, ale koronawirus przesunął w czasie te plany, które w końcu ziściły się w czerwcu. Obecnie szwalnia przy ulicy Jasińskiego zatrudnia 20 szwaczek i w dalszym ciągu są tam wolne miejsca pracy.

szwalnia
Autor: Monika Jaworska

Nie tylko szwalnia


Na szwalni się jednak nie skończy. Szefowie firmy Benix zdecydowali się otworzyć w Przemyślu fabrykę mebli.


- My się bardzo cieszmy z tego, ze powstaje nowa gałąź która kiedyś w Przemyślu funkcjonowała. Po tym jak z Przemyśla wyprowadziła się firma Forte nie ma w naszym mieście produkcji mebli, ale wierzę że tradycje są i są też pracownicy! - mówi Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla. - Cieszymy się że firma Benix zainteresowała się naszym miastem, ale teraz pora na udział naszych mieszkańców. Zawsze mówiło się, że w Przemyślu potrzebne są nowe miejsca pracy i nowe branże, więc teraz dajemy tę szansę.


Istotny jest również fakt, że firma jest gotowa na przeszkolenie pracowników.

600 nowych miejsc pracy


- Czas pandemii nas nieco zatrzymał, ale nie przestaliśmy działać. - mówi Bernard Kaczorowski, współwłaściciel firmy Benix.- Nasze plany są duże. Chcemy wybudować fabrykę, która będzie zatrudniała 500- 600 osób. Obecnie rozmowy toczą się w dobrym kierunku, dzięki natarczywości pani Moniki Jaworskiej i pana Tomasza Szybiaka, a miasto nam się bardzo podoba, aż przyjemnie tutaj przyjeżdżać (…) Obraliśmy dobry kierunek i dobre miasto.


O szczegółach prezes jednak nie chce jeszcze mówić. Pewne jest to, że chcą zainwestować i rozpocząć produkcję mebli tapicerowanych. Trwają również rozmowy w sprawie lokalizacji firmy. Nie wiadomo na razie czy powstanie ona na terenie Strefy Ekonomicznej, czy może w innym miejscu. Wiadomo natomiast, że gdziekolwiek by nie powstała, to nie powinna przeszkadzać ani mieszkańcom Przemyśla, ani środowisku naturalnemu, co podkreśla prezes Kaczorowski:


- Produkcja mebli tapicerowanych jest nieuciążliwa i nieszkodliwa. Nie mamy w planie produkować stelaży tapicerskich, chcemy je pozyskiwać od podwykonawców. Nasza produkcja jest bezpieczna, spokojna, bez hałasu i zatruwania środowiska. To tylko obijanie mebli tapicerowanych.


Podania o pracę należy wysyłać na adres: krzysztof.z@benix.pl

Pierwszy sklep charytatywny w Chorzowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE