Tłusty czwartek to nie tylko pączki w Przemyślu! [WIDEO]

2020-02-20 15:07
Tłusty czwartek
Autor: Anna Cichy

Faworki i oponki to tradycyjne podkarpackie przysmaki, o których opowiedział nam Maciej Łabuński, z restauracji BOSKO w Przemyślu.


- Wypiek pączków pozostawiam tym, którzy w Przemyślu się na tym doskonale znają – powiedział nam pan Maciej. - Ja w tym roku postawiłem na faworki i oponki, bo to jest taka nasza rodzinna tradycja i dziś naszym gościom podajemy właśnie te przysmaki przygotowane według tradycyjnych podkarpackich receptur.

Jak się okazuje są to nie byle jakie receptury, bo pochodzą z Archiwum Państwowego w Przemyślu, zatem możecie być pewni, że zjecie prawdziwe podkarpackie przysmaki!

Pan Maciej nie byłby sobą gdyby nie dodał do tych receptur czegoś od siebie, a takim specjałem jakim może poszczycić się przemyska restauracja Bosko są konfitury z derenia, a więc regionalny przysmak, którego nie można kupić w żadnym sklepie, bo produkowany jest właśnie w tym miejscu.

O faworkach, oponkach i konfiturach z derenia opowiedział nam Maciej Łabuński :

Tłusty Czwartek w Przemyślu
Tłusty czwartek
Autor: Anna Cichy
Tłusty czwartek
Autor: Anna Cichy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE