Syn znęcał się nad ojcem. 50-latek usłyszał zarzuty

2022-09-02 15:51
Syn znęcał się nad ojcem. 50-latek usłyszał zarzuty
Autor: Policja Jarosław

50-letni mieszkaniec gminy Chłopice usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem. Mężczyzna został ukarany między innymi zakazem zbliżania się i kontaktowania z rodzicem oraz nakazem opuszczenia zajmowanego lokalu. Usłyszał też zarzuty.

Końcem sierpnia policjanci z jarosławskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. - Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej. Stróże prawa zatrzymali agresora. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – informuje policja. Policjanci ustalili, że 50-latek od dłuższego czasu znęcał się nad ojcem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia domu

- Prokurator zastosował wobec 50-letniego mieszkańca gminy Chłopice środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym, musi także opuścić zajmowany z nim lokal - czytamy na stronie policji. 

Takimi maszynami policjanci będą ścigać piratów drogowych! 30 motocykli BMW dla drogówki

Widzisz przemoc domową? Reaguj!

Przemoc domowa jest przestępstwem ściąganym z urzędu, a za taki czyn może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny - apeluje policja.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE