Stara Bircza: 82-latka potrąciła pieszą! Apel policji

2021-12-02 13:45
Potrącenie kobiety w Starej Birczy. Policja apeluje!
Autor: KMP Przemyśl

Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Stara Bircza. Kierująca fiatem potrąciła kobietę, która szła prawą stroną jezdni, nie mając odblasków. Piesza doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia i apelują o noszenie odblasków!

Wczoraj o godz. 16.30, policjanci z posterunku w Birczy zostali wezwani do wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Stara Bircza. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 82-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, jadąc w kierunku miejscowości Bircza drogą K-28, potrąciła pieszą, która prawdopodobnie weszła nagle przed pojazd. Kobieta szła prawą stroną jezdni i nie miała odblasków. 35-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Mundurowi ustalili, że kierująca fiatem była trzeźwa.

CZYTAJ TAKŻE: Wielkie Oczy: Pijany Ukrainiec zdemolował pokój hotelowy

Policja apeluje!

Policja apeluje, aby pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu.

- Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna mieć przy sobie elementy odblaskowe. Jednocześnie przypominamy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w taki sposób, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego – informują policjanci.

Bogurodzica
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE