Spacer po Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu? Dlaczego nie? Wybierzcie się! [WIDEO]

2021-01-12 15:35 Anna Cichy
zamek przemyski
Autor: PCKiN Zamek

Oczywiście chodzi o wirtualną wycieczkę na piękne przemyskie wzgórze. W dobie pandemii nie możemy liczyć na nic innego, jednak czas spędzony na obejrzeniu tego wideo zdecydowanie poprawi wam nastrój!

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek jest znane ze swej gościnności, a klimatyczne wnętrza zamku, jak również dziedziniec pamiętający najstarsze dzieje przemyskiego grodu i to najchętniej odwiedzane w Przemyślu turystyczne perełki.

Dla przyjezdnych to fascynująca kopalnia wiedzy o początkach polskości, natomiast dla przemyślan dodatkowo to drogocenne dziedzictwo, historia naszych przodków i pięknego Przemyśla, jednego z najstarszych miast w Polsce.

Czy będąc przemyślanami na pewno znacie dzieje naszego zamku?

Na pewno wiecie jakie obiekty wiele setek lat temu znajdowały się na jego dziedzińcu?

Wiecie jak w średniowieczu wyglądało wzgórze zamkowe?

Co skrywają lochy zamku?

Wiecie, że znajduje się tu siedziba „Fredreum”, najstarszego w Polsce teatru amatorskiego?

Jeśli tak, to brawo. Jeśli jednak nie możecie twierdząco odpowiedzieć na powyższe pytania, to pora szybko nadrobić wstydliwe zaległości i skorzystać z okazji, że w czasie ferii zimowych Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek postanowiło stworzyć tę wirtualną wycieczkę w postaci filmu, który nie tylko adresowany jest do najmłodszych!

- Zamek Kazimierzowski, jako jeden z najważniejszych obiektów historycznych naszego miasta nawet w czasie pandemii jest znakomitym miejscem do rekreacyjnych spacerów. Ponieważ nie możecie teraz do nas przyjść, serdecznie zapraszam do wirtualnej wycieczki! – mówi Renata Nowakowska, dyrektor PCKiN ZAMEK.

Mówi Renata Nowakowska, dyrektor PCKiN Zamek:

Przyłączamy się do tego zaproszenia i życzymy miłego oglądania!