Są wyniki egzaminów ósmoklasistów 2022! Jak poszło? Gorzej być nie mogło

2022-07-01 11:13

Wiemy już, jak poszły egzaminy ósmoklasistów w 2022 roku! Centralna Komisja podała najnowsze dane w piątek 1 lipca. Z którym przedmiotem poradzili sobie najgorzej? Co poszło najlepiej? Sprawdźcie już teraz w naszym artykule!

Do egzaminu w maju tego roku przystąpiło ok. 502 900 uczniów, w tym ok. 6 150 uczniów – obywateli Ukrainy. Około 478 100 uczniów rozwiązywało zadania w arkuszach w wersji standardowej, a około 24 800 uczniów rozwiązywało zadania w arkuszach w formach dostosowanych.

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Odpowiedzi i arkusz CKE

- W arkuszach zmniejszono liczbę zadań do rozwiązania (w porównaniu do lat 2019 i 2020), ale czas na rozwiązanie zadań był taki sam, jak w latach ubiegłych – informuje Centralna Komisja Edukacyjna.

Wyniki z egzaminu ósmoklasistów 2022

Wyniki pozostawiają wiele do życzenia. Średni wynik z języka polskiego to 60 proc., z języka angielskiego 67 proc., a z matematyki 57 proc.

Źle poradzili sobie także ukraińscy uczniowie. Średni wynik z języka polskiego 22 proc., z matematyki 34 proc., z języka angielskiego 44 proc., a z języka rosyjskiego 89 proc.

Wyniki najwyższe, tj. od 90 proc. do 100 proc., uzyskało z języka polskiego tylko 3 proc. uczniów, z matematyki 18,3 proc., z języka angielskiego 35,3 proc., a z języka niemieckiego 11,2 proc.

Wśród najgorzej opanowanych umiejętności egzaminatorzy wymieniają:

  • umiejętność poprawnego stosowania znaków interpunkcyjnych (przecinka) (język polski);
  • umiejętność prawidłowej interpretacji zapisu wyrażenia algebraicznego (matematyka);
  • znajomość środków językowych (język angielski).
Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?

Uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej odbyli swój egzamin w dniach 24-26 maja. Musieli zmierzyć się z arkuszami z wiedzy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Młodzież, która nie mogła wtedy przystąpić do egzaminu  w terminie głównym mogli skorzystać z terminu dodatkowego w dniach 13-15 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - język polski. Arkusz, zadania 

- W arkuszach zmniejszono liczbę zadań do rozwiązania (w porównaniu do lat 2019 i 2020), ale czas na rozwiązanie zadań był taki sam, jak w latach ubiegłych – informuje Centralna Komisja Edukacyjna.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - język angielski. Arkusz, zadania, transkrypcja

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

Wyniki można sprawdzić drogą elektroniczną. Wszystko dostępne jest na stronie Okręgowej Komisji Edukacyjnej.

  1. Żeby sprawdzić wynik egzaminu ósmoklasisty trzeba zalogować na stronie  wyniki.edu.pl
  2. Trzeba wypełnić pola „login” i „hasło”. Tego typu informacje powinniście otrzymać od dyrekcji szkoły. Jeżeli będzie problem z zalogowaniem to należy kliknąć „Nie pamiętam hasła”.
  3. Gdy uda się zalogować trzeba kliknąć w pole „Egzamin ósmoklasisty”. Wtedy pokażą się procentowe wyniki.
Sonda
Jak Ci poszedł egzamin ósmoklasisty?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE