Rusza budowa Oddziału Celnego w Przemyślu

2020-07-30 14:58 ac
Oddział Celny wizualizacja
Autor: Wizualizacja nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu/materiały prasowe KAS

Podpisana 29 lipca umowa dotyczy wykonania robót budowlanych polegających na wybudowaniu Oddziału Celnego w Przemyślu wraz z infrastrukturą kontrolno-magazynową dla potrzeb jednostek granicznych podległych Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu.

Nowy Oddział Celny powstanie w Krównikach

Zakres robót obejmuje m.in. budowę budynku biurowo- magazynowego z częścią kontrolno- magazynową  przeznaczoną do rewizji pojazdów oraz składowania zatrzymanych towarów; budowę budynków pomocniczych oraz infrastruktury technicznej i komunikacyjnej, w tym dróg i parkingów dla samochodów ciężarowych i osobowych. 
Inwestycja umożliwi dokonywanie odpraw celnych i zapewni całodobową obsługę elektronicznych zgłoszeń celnych oraz karnetów TIR i ATA a także obsługę firm zlokalizowanych w strefach ekonomicznych i okolicznych operatorów logistycznych.

Rozwój przygranicznej części Podkarpacia

Pomysł na realizację przedsięwzięcia narodził się w 2006 r. w Przemyślu, w ramach koncepcji zakładającej rozwój przygranicznej części woj. podkarpackiego w oparciu o:
·  transgraniczne centrum obsługi przedsiębiorców  (budowany Oddział Celny w Przemyślu),
·  centrum kształcenia służb celnych (powstała w 2017 r. filia Krajowej Szkoły Skarbowości w Przemyślu) oraz
·  bazującej na doskonaleniu komplementarnego podejścia do  obsługi międzynarodowego obrotu towarowego tj. wzajemne uzupełnianie merytorycznej wiedzy i doświadczenia zarówno  funkcjonariuszy dokonujących odpraw celnych jak funkcjonariuszy nadzorujących efektywność technologii odpraw i procedur kontrolnych. 
Zgodnie z opracowaną koncepcją, połączenie tych elementów pozwoli na stworzenie z jednej strony  optymalnych warunków kompleksowej obsługi przedsiębiorców dokonujących obrotu towarowego z zagranicą, z drugiej zaś zapewni nie tylko odpowiednie zaplecze dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS)  obsługujących przedsiębiorców, ale umożliwi także  stałe podnoszenie kompetencji zawodowych.


Jak podkreślił przy podpisywaniu umowy Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie  mł. insp. Grzegorz Skowronek:

„Ta inwestycja to nie tylko przykład działań KAS podnoszących  jakość świadczonych usług przy jednoczesnej profesjonalizacji kontroli, ale także pobudzania gospodarki poprzez tworzenie atrakcyjnych logistycznie i kompleksowych miejsc obsługi międzynarodowego obrotu towarowego”.

61871 ESKA Summer City - Kato Lato, Bitamina

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o kardamonie, jego właściwościach leczniczych i zastosowaniu w kuchni. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.