Przy Ratuszowej w Przemyślu ruszył punkt szczepień powszechnych [AUDIO, WIDEO, FOTO]

2021-05-17 15:19 Anna Cichy
szczep
Autor: Anna Cichy

Został utworzony dzięki współpracy miasta i przemyskiego szpitala po to by ułatwić mieszkańcom naszego regionu dostęp do szczepień. Będzie mógł wykonać nawet 600 szczepień dziennie.

Punkt Szczepień Powszechnych, utworzony w sali gimnastycznej budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 1, będzie działał od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 - 18.00.

Co ważne: w tym miejscu zaszczepić może się każdy z wystawionym e-skierowaniem, a sam proces rejestracji dokonany zostanie na miejscu, więc preparat przeciwko COVID-19 możemy otrzymać natychmiast.

- Każdy kto chce się zaszczepić może się zgłosić. Ten punkt ma zwiększyć moce przerobowe, tak, żeby uniknąć kolejek zwłaszcza teraz, kiery uruchamiane są coraz młodsze roczniki osób kierowanych do szczepienia. - mówi Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Zabezpieczenie medyczne punktu

W Punkcie Szczepień Powszechnych będzie działać trzy zespoły.

- Mamy pielęgniarki, ratowników medycznych i lekarza, który kwalifikuje do szczepienia. Jest pełne zabezpieczenie, dodatkowo jest podstawiona karetka, gdyby była taka potrzeba dojazdu do szpitala, więc jesteśmy w pełni przygotowani, nikomu nic złego tu się nie stanie. - powiedziała nam Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

Szczepienia w Przemyślu przebiegają bez problemów

Obecnie około 6 tysięcy szczepionek czeka w Przemyślu na osoby, które zdecydują się na szczepienie. Ponad 14 tysięcy zostało do tej pory zaszczepionych.

Jak powiedział nam Tomasz Zaleszczyk, koordynator do spraw szczepień w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu, szczepienia w naszym mieście przebiegają bez żadnych problemów i opóźnień.

- Bardzo ważne jest to, że do tego punktu można przyjść bez wcześniejszej rejestracji, ponieważ wszystko odbywa się tu na miejscu. Każdy z pacjentów jest potraktowany kompleksowo i zajmuje to góra 15 minut. - mówi T. Zaleszczyk. - Punkt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, które są szczepione poza kolejką.

To już drugi punkt szczepień powszechnych utworzony przez samorząd, z którym ściśle współpracuje Szpital Wojewódzki w Przemyślu. Pierwszy powstał niedawno w Medyce za staraniem starosty przemyskiego. Dodatkowo przy szpitalu funkcjonują trzy punkty szczepień.

Punkt szczepień populacyjnych w Przemyślu przy ul. Ratuszowej