Zguby poszukiwane w całej Europie znalazły się na granicy. Kolejne kradzione auta zatrzymali strażnicy graniczni w Medyce

2020-10-15 15:03 Anna Cichy
kradzione auta
Autor: BOSG w Przemyślu

Pojazdy utracone na terytorium Włoch i Holandii usiłowało wywieść z Polski dwoje Ukraińców. Jeden z nich oprócz skradzionego auta miał „do odebrania” … list gończy!

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 50 pojazdów różnego typu. Ich łączna, szacunkowa wartość przekracza 2,5 mln złotych.  

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali tym razem dwa auta poszukiwane w całej Europie. Ich łączna, szacunkowa wartość przekracza 85 tys. złotych.

Pierwszy z pojazdów zatrzymano w Medyce na kierunku wyjazdowym z Polski. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia osobowego citroena strażnicy graniczni ustalili, że auto jest w zainteresowaniu włoskich służb w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Kierowcą była 25-letnia obywatelka Ukrainy. Wartość pojazdu poszukiwanego m.in. przez Interpol oszacowano na 35 tys. złotych.

Kradzione auto i list gończy 

Drugie auto zatrzymano również w Medyce. Tym razem był to bus marki Renault. Usiłował wywieść go na terytorium Ukrainy obywatel tego kraju. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych mundurowi z SG ustalili, że auto zostało skradzione w Holandii. Jego wartość oszacowano na 50 tys. złotych. Jak się okazało skradziony samochód to nie jedyne zmartwienie 44-letniego Ukraińca. Strażnicy graniczni potwierdzili, że decyzją sądu jest poszukiwany listem gończym. Ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 100 dni.

Dalsze postępowanie w obu sprawach prowadzi Policja.

POSŁUCHAJ o przestępczości samochodowej na podkarpackiej granicy, mówi Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej
Dzień Archiwisty w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.