Przestępca poszukiwany za usiłowanie zabójstwa zatrzymany w Przemyślu

2022-11-24 15:49
sg
Autor: Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu

Był poszukiwany przez międzynarodowe służby, wpadł podczas kolejowej kontroli granicznej przy wjeździe do Polski z Ukrainy.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 300 poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby. Kolejny przypadek miał miejsce w ostatnim czasie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez zagraniczne służby za usiłowanie zabójstwa.

44-letni obywatel Niemiec podróżował pociągiem z Ukrainy do Polski.

- W trakcie kontroli granicznej w Przemyślu mundurowi z SG ustalili, że dane podróżnego figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Za usiłowanie zabójstwa władze Niemiec wystawiły za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu – informuje Andrzej Bembenek z referatu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Cudzoziemiec został zatrzymany, a następnie decyzją sądu umieszczony w areszcie. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Dramatyczny pościg policji za uciekającym kierowcą w Brzegu

QUIZ. Jak potężna jest Twoja intuicja? Czy potrafisz rozpoznać zło?

Pytanie 1 z 8
Późno w nocy ktoś dzwoni do drzwi. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE