Przemyśl: Noc Muzeów w Zamku Kazimierzowskim

2022-05-11 14:18
zamek kazimierzowski
Autor: PCKiN Zamek

Taniec historyczny i balet, film i sporo nowych wystaw, a także stałe ekspozycje to tegoroczna propozycja Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek w Przemyślu na Noc Muzeów.

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Przemyśla. To tu odbywają się ważniejsze imprezy kulturalne, zapraszani są najwybitniejsi polscy i światowi artyści, a także o każdej porze roku można trafić tu na ciekawe wystawy. Niewątpliwie to na zamkowym wzgórzu bije kulturalne serce Przemyśla.

Co roku w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów, zamek otwiera swe podwoje dla zwiedzających w nietypowych godzinach, oferując w tym dniu oprócz stałej propozycji kilka dodatkowych atrakcji, które czynią wieczór wyjątkowym. Tak też będzie w najbliższą sobotę, 14 maja.

  • Za symboliczną złotówkę będzie można przenieść się w czasie, w murach średniowiecznego obiektu, zwiedzić baszty, lochy i wnętrze urokliwego zamku, ale też obejrzeć ciekawe wystawy oraz pokazy tańca i strojów historycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” ( w godzinach od 18:00 do 21:00) oraz pokaz tańca młodych talentów baletowych ze studia baletowego „Terpsychora” Galiny Kowal ( w godzinach 17:00 – 18:00).
  • Od godziny 18:00 do 21:00 zaplanowane są projekcje filmów Jana Miszczaka o Przemyślu i działalności Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek.

W godzinach od 17:00 do 21:00 będzie można obejrzeć nowe wystawy:

W Galerii Zamek:

Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat. Srebrny czworokąt 2021. Arnold mario Dall”O, Hannes Egger, Laurina Paperina, „Zamknij oczy i patrz daleko!”

W Galerii Baszta:

„logo i inne projekty” – wystawa prac studentów z PWSW w Przemyślu.

W foyer Zamku:

Grafika warsztatowa uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.

Zwiedzanie Zamku Kazimierzowskiego w ramach Nocy Muzeów w sobotę, 14 maja w godzinach: 11:00 – 21:00.

Sezon na kleszcze.Jak bezpieczne wyjąć kleszcza?

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE