Przemyśl: Łukasz P., który zabarykadował się wczoraj z synem usłyszy cztery zarzuty

2020-12-17 15:59
prokuratura przemyśl
Autor: przemysl.po.gov.pl

Jak przekazała nam przemyska prokuratura 36-latek przebywa teraz w szpitalu psychiatrycznym w Żurawicy. Prokurator postawi mu między innymi zarzut wzięcia i przetrzymywania zakładnika. Jutro zostanie też skierowany wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny

Przemyśl: Ojciec zabarykadował się z 5-letnim synem

Dzisiaj popołudniu prokurator przesłucha Łukasza P. i przedstawi mu cztery zarzuty. Jutro skieruje też wniosek o areszt.

Wczoraj w Przemyślu 36-latek zabarykadował się z 5-letnim synkiem w pokoju w pokoju mieszkania jednej z kamienic przy ulicy Słowackiego.

- Prokurator przedstawi mu zarzut wzięcia i przetrzymywania zakładnika, oraz zarzut złamania sądowego zakazu zbliżania się do matki dziecka, a także znieważenia policjantów i stosowania gróźb karalnych - powiedziała radiu ESKA Marta Pętkowska, rzeczniczka prasowa przemyskiej prokuratury.

Mężczyźnie została pobrana krew do badania, by sprawdzić czy był pod wpływem narkotyków. Łukasz P. przebywa teraz w szpitalu psychiatrycznym w Żurawicy. Grozi mu co najmniej 3 lata więzienia.​

Przemyśl - ojciec, który zabarykadował się z synem był karany

Jak przekazała nam Marta Pętkowska, Łukasz P. był już karany za nękanie, naruszenie miru domowego i nietykalności cielesnej swojej byłej konkubiny, za co sąd na początku grudnia skazał go prawomocnym wyrokiem na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł także wobec niego czteroletni zakaz zbliżania się i kontaktowania się z matką 5-letniego chłopca.

Przemyśl - zabarykadował się w pokoju z synem

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15 w jednej z kamienic przy ulicy Słowackiego w Przemyślu. 36-letni mieszkaniec Przemyśla wszczął awanturę domową, zamknął się z dzieckiem w pokoju i nikogo do siebie dopuścić.

Policja nie mogła dostać się do mieszkania, wyważono więc drzwi. 

Przed godziną 22 w środę policyjni kontrterroryści weszli do pokoju i zatrzymali 36-latka. Chłopiec po przebadaniu przez ratowników medycznych, trafił pod opiekę matki. Nikt nie ucierpiał.

QUIZ. Czy znasz te przedmioty do makijażu

Pytanie 1 z 7
Jak używamy popularnych gąbeczek do makijażu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE