Przemyskie Serca organizują pomoc dla Izabelki. Przyłącz się!

2020-11-17 14:58 Anna Cichy
pomoc
Autor: Pixabay

Trzyletnia przemyślanka niedawno przebudziła się ze śpiączki. Stowarzyszenie Przemyskie Serca chce pomóc rodzicom dziewczynki. Do akcji może się przyłączyć każdy! Sprawdź szczegóły na ESKA Przemyśl!

W sierpniu tego roku trzyletnia Izabelka została przetransportowana do szpitala dziecięcego w Krakowie z powikłaniami po zabiegu wszczepienia zastawki mózgowo-przedsionkowej. W wyniku uszkodzonego drenu od zastawki doszło do ogólnego zakażenia organizmu, tj. sepsy. Jej hospitalizacja na OIOMie trwała miesiąc. Po jej zakończeniu została przeniesiona na oddział neurochirurgii. Niestety jej stan nadal był ciężki, a płyn mózgowo-rdzeniowy w dalszym ciągu zakażony. Lekarze mieli problem z opanowaniem padaczki, a po paru tygodniach Izabelka zaczęła zapadać w śpiączkę...

31 października Izabelka otworzyła oczka i obudziła się ze śpiączki.

„Dziewczynka obecnie wymaga całodobowej opieki, którą próbują zapewnić jej rodzice. Niestety sytuacja związana z epidemią koronawirusa znacznie utrudnia im to zadanie. Do tej pory koszty opieki nad młodą przemyślanką pokrywane były ze środków, znajdujących się na subkoncie Izabelki w fundacji Złotowianka. Podobnie jak każdy z nas, Izunia wraz z rodzicami również w tym roku przeżywają ciężkie chwile. Liczba wpłat wspierających leczenie dziewczynki w ostatnim czasie spadła niemal do zera” - czytamy na profilu facebookowym stowarzyszenia Przemyskie Serca

Środki, jakie udało się zgromadzić na subkoncie Izabelki są bardzo potrzebne do jej dalszego leczenia, dlatego żeby zaoszczędzić każdą złotówkę obłożone na ten cel pragniemy pomóc rodzicom Izy w zebraniu środków higienicznych, których potrzebują przy sprawowaniu całodobowej opieki nad córeczką.

Mówi Krystian Bobala z Przemyskich Serc

Co jest potrzebne?

  • chusteczki nawilżane 
  • płyn do kąpieli dla dzieci
  • balsam dla dzieci
  • krem dla dzieci do pielęgnacji pośladków
  • jednorazowe podkłady higieniczne
  • pampersy SENI roz. XS (dostępne w sklepach medycznych)
  • środki do dezynfekcji rąk umożliwiające zachowanie szczególnej ostrożności przy obsłudze respiratora

Gdzie można przynosić artykuły?

Do Pubu Niedźwiadek pod adresem Rynek 1 (budynek Urzędu Miejskiego) w samym centrum Przemyśla. Przemyskie Serca na bieżąco będą wszystkie artykuły przekazywać rodzicom Izabelki.

Przemyska Grupa Rowerowa. W deszczu pojechali dla Reni