Przemyskie dzieciaki w projekcie BRAVE KIDS 2021 we Wrocławiu [WIDEO,FOTO]

2021-09-08 14:23
BRAVE KIDS 2021
Autor: A.Miśniak

Kilka dni temu zakończyła się 12 edycja festiwalu BRAVE KIDS 2021 we Wrocławiu. Wzięło w niej udział 500 dzieci i młodzieży z różnych stron świata, w tym też siedmioosobowa grupa z Przemyśla!

Przez dziesięć dni dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne z całego świata pod okiem profesjonalnych artystów wspólnie trenowały i dawały mnóstwo występów na ulicach Wrocławia. Występ finałowy, jak co roku był wulkanem energii, pomysłów, radości ze spotkania dzieciaków z całego świata.

Brave Kids to jedyny taki, międzynarodowy projekt, którego misją jest tworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży z całego świata w atmosferze przyjaźni i szacunku dla innych kultur, poszanowania odmienności i indywidualności.

A nic tak nie integruje, jak wspólna ekspresja artystyczna.

W Polsce projekt jest realizowany od 2009 roku przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Zaczynało się od spotkania zaledwie kilku grup artystycznych. Dziś podsumowania robią ogromne wrażenie: w 12 edycjach wzięło do tej pory udział 2500 dzieci i młodzieży z całego świata!

W Przemyślu od 2016 roku koordynatorem projektu jest Fundacja Wymiany Kulturowej „toTU toTAM”. W ramach projektu gościliśmy w naszym mieście dzieci m.in. z Meksyku, Indii, czy Gruzji. Grupy mieszkały u przemyskich rodzin, jednocześnie przygotowując wspólnie jeden niezwykły koncert finałowy, w którym nasi goście występowali razem z przemyskimi dziećmi.

W zeszłym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią projekt został zorganizowany dla dzieci na stałe mieszkających w Polsce w myśl zasady, że różnorodności można również poszukać wśród dzieci mieszkających w tym samym mieście.

Szybko okazało się, że energia, jaką przemyskie projektowe dzieciaki tryskały każdego dnia warsztatowego przerosła oczekiwania organizatorów! Pisaliśmy o tym!

W tym roku udało się powrócić do formuły międzynarodowej i we Wrocławiu oraz w Obornikach Śląskich spotkało się ponad 500 dzieci i młodzieży, w tym także siedmioosobowa grupa z Przemyśla:

Anastasia, Zosia, Klaudia, Inna, Adrian, Zuza i Gabrysia.

Przy wsparciu instruktorów artystycznych przygotowali spektakl trwający niemalże godzinę. Był taniec, śpiew, elementy cyrkowe oraz wspaniała gra aktorska. Przemyskie dzieciaki miały okazję poczuć się jak prawdziwi artyści występując zarówno na scenach, jak i na ulicach cudownego Wrocławia. Zawiązało się sporo międzynarodowych przyjaźni, a emocje jakie przemyska grupa przywiozła do Przemyśla na długo zostaną w pamięci.

Brave Kids 2021 jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Gminy Wrocław.

Przemyskie dzieciaki w projekcie BRAVE KIDS 2021 we Wrocławiu

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE