Protest w lesie w Nadleśnictwie Bircza. Ciężki sprzęt wjeżdża w namiot protestujących! [WIDEO]

2021-04-28 9:25
Protest w lesie w Nadleśnictwie Bircza. Ciężki sprzęt wjeżdża w namiot protestujących! [WIDEO]
Autor: FB Inictaywa Dziekie Karpaty/screenshot

W lesie w Nadleśnictwie Bircza trwa protest społeczników z grupy Inicjatywa Dzikie Karpaty. Protestujący domagają się między innymi natychmiastowego zaprzestania wycinki oraz polowań na całym obszarze projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Wczoraj doszło do incydentu, ciężki sprzęt do zrywki drewna wjechał w namiot społeczników.

- Jesteśmy oddolnym ruchem obywatelskim ubiegającym się o lepszą ochronę Puszczy Karpackiej, a szczególnie uwolnienie jej najcenniejszych fragmentów od gospodarki leśnej i łowiectwa – tak przedstawiają się protestujący, którzy w niedzielę pojawili się w lesie w Nadleśnictwie Bircza. Społecznicy z Inicjatywy Dzikie Karpaty tłumaczą, że od lat trwa niszczenie lasów Pogórza Karpackiego, a same lasy już dawno powinny zostać objęte ochroną. To też jest jednym z wielu postulatów protestujących: powstanie Turnickiego Parku Narodowego. Członkowie Inicjatywy żądają także: utworzenia projektowanego Rezerwatu Przyrody „Reliktowa Puszcza Karpacka”, a przede wszystkim natychmiastowego zaprzestania wycinki oraz polowań na całym obszarze projektowanego Turnickiego Parku Narodowego.

Ciężki sprzęt wjeżdża w namiot protestujących

Wczoraj na facebookowym profilu Inicjatywa Dzikie Karpaty pojawiło się nagranie jak jeden z pracowników wjeżdża w postawiony namiot.

- Drugi dzień blokady wycinki w projektowanym Turnickim Parku Narodowym. Skidder, ciężki sprzęt do zrywki drewna, wjeżdża prosto w namiot i chroniących go ludzi. Szok. Ale nie poddajemy się, nasz protest trwa - walczymy o ochronę wyjątkowego lasu, dla nas i dla kolejnych pokoleń – pisali organizatorzy trwającego protestu na stronie.

Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!

Piszesz maturę 2021? Rozwiążesz ten test, na pewno zdasz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 19
[MATEMATYKA] Cena roweru po obniżce o 15 proc. była równa 850 zł. Przed obniżką ten rower kosztował...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE